Bresciában csak egy pontra volt jó az Inter

A milánóiak nagy iramban kezdték a találkozót, és hamar meg is szerezték a vezetést, a 18. percben a bajnokságban immár 19. találatát jegyző Samuel Eto’o vette be a Vass Ádámmal a kezdőcsapatban felálló Brescia hálóját.Bal oldali szögletet követően már Andrea Ranocchia fejese után is veszélyesen közeledett a kapu felé a labda, Eto'o pedig vércseként csapott le az ötösön belül, és közelről a hálóba pofozta a bőrgolyót. 0–1 Az Internek jót, a mérkőzésnek kevésbé a kameruni találata. A fekete-kékek egyértelműen irányították a találkozót, de az előny birtokában nem kapkodták el a támadásszövést, kicsit ráérősen, a védekezés megbonthatatlanságára maximálisan ügyelve játszottak.A labdabirtoklás az összecsapás nagy részében nagy Inter-fölény (60–40 százalék) mutatott, ám a második félidőben sem tudta növelni előnyét a vendégcsapat. Bár a hazaiak védelmén a kockáztatás és a fáradtság következtében egyre több rés nyílt, Michele Arcari kapus Wesley Sneijder, Maicon, majd Goran Pandev lövését is bravúrral védve „meccsben tartotta” a csapatot.A hajrában aztán óriási fordulat következett be, hiszen egy az első gólhoz hasonló helyzet (szöglet után fejes, majd egy újabb) után Andrea Caracciolo (a képen) a kapuba talált. Sőt, a 90. percben akár a győzelmet is kiharcolhatták volna a fehér-kékek, miután Iván Córdoba piros lapot és tizenegyest érően szabálytalankodott Éder ellen, ám Caracciolo büntetőjét Júlio César kivédte.Hogy Caracciolo bánata teljes legyen, a hosszabbításban kiállította a játékvezető, ám a Brescia nagy meglepetésre így is pontot szerzett az Inter ellen, amely így komoly lehetőséget szalasztott el további zárkózásra, hátránya négy pont a Milannal szemben. Brescia–Internazionale 1–1 (Caracciolo 85., ill. Eto’o 18.) NSO.hu