Olaszország visszavágott

A szerda esti felkészülési mérkőzésen az olasz válogatott Ricardio Montolivo és Alberto Aquilani góljaival 2-1-re legyőzte a világbajnoki címvédő spanyolokat.A legutóbbi két világbajnok Bariban csapott össze szerda este, ahol [szülővárosában] Antonio Cassano lehetett az Azzurri csapatkapitány. Fontos meccs volt ez FantAntonio számára, aki azért is küzdött, hogy helyet szerezzen magának a Milanban. Mellette a Villarreal sztárja Giuseppe Rossi kapott helyet a csatársorban, míg Riccardo Montolivo játszott a trequartista szerepében. A spanyol válogatott sérülés miatt elvesztette Sergio Ramost. Vicente del Bosque a 4-2-3-1-es formációt választotta, Fernando Torressel elől, mögötte Andres Iniestával, David Silvával és Santi Cazorlával.A két csapat korábban 28 alkalommal találkozott, 9-szer Olaszország került ki győztesen a párharcból, 11-szer döntetlennel zárult és 8-szor a Vörös fúria nyert.A 11. percben  megszületett a hazaiak vezető gólja, Montolivo egy nagyszerű Criscito indítást követően, tökéletes ütemben lépett ki a védők között, és a kifutó Casillas felett 12 méterről a kapuba pörgetett. 1-0
Nem sokkal később Chiellini a tizenhatoson belül szabálytalankodott a sérült Fernando Torres helyére beálló Llorentével szemben, Xabi Alonso pedig biztos lábbal értékesítette a büntetőt. 1-1
Aquilani a 84. percben ismét megszerezte a vezetést az olaszoknak, 17 méterről eleresztett lövése megpattant Albiolon, így a Barcelona kapusának esélye sem volt védeni azt 2-1
Helyzetek még voltak, de több gól már nem született, így az olasz válogatott 2-1-re legyőzte a 2011-ben eddig százszázalékos spanyolokat.